Czy warto kupić statyw do robienia zdjęć?

Statyw do robienia zdjęć to inaczej stabilizator z mocowaniem dla aparatu fotograficznego i kamery. Statyw jest jednym z wielu akcesoriów, które można dokupić do swojego aparatu, ale czy jest koniecznie potrzebny do robienia zdjęć? Statyw ma zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach fotografii, a także m.in. tej krajobrazowej.

Do czego służy statyw?

Statyw wykorzystuje się do fotografii nocnej. Taki statyw fotograficzny pomoże nam w stabilizacji aparatu, poprawi jakość zdjęcia. Stabilizacja aparatu fotograficznego to głównie stabilizacja aparatu. Wiadomo od dawna, że aby wykonać zdjęcie nieporuszone ręką, to bez statywu jest to bardzo trudne. Jakość zdjęcia to również podwyższenie czułość na wysoki ISO, co powoduje spadek obrazu czy szumu i barwy ostrości. Zastosowanie stabilizatora w aparacie pomoże uzyskać nieporuszone zdjęcie o lepszej jakości.

Jaki statyw wybrać?

Są dwa rodzaje statywu plenerowy i podróżniczy, więc na co zwrócić uwagę? Statyw powinien być lekki nie ważne co fotografujesz czy będzie to krajobraz czy przyroda czy budynek i nie powinien powodować ciężaru podczas noszenia. Szczególnie jeśli wybieramy się w podróż i chcemy zabrać statyw. Dodatkowo jak czytamy recenzje statywów na wycieczkę na stronie www.UstrzykiDolne24.pl, to najlepiej by się składał i powinien zachować kompaktowe rozmiary.

Statyw terenowy powinien mieć możliwość przymocowania odważnika, a także możliwość wymiany gumowych stopek na nogach. Warto zwrócić na to czy ma ustawione nogi, które przeważnie są w standardzie. W studio statyw nie musi być już taki lekki i mały jak ten w podróży. Wysokość statywu można regulować poprzez zmianę długości nóg i kolumny centralnej.

Od czego zależy wysokość statywu ?

  • wielkość sceny jaką chcesz fotografować,
  • od wysokości stołu w zależności co fotografujesz,
  • również od wzrostu twojego czy modela,
  • od kombinacji aparatu i obiektywu.