Jakie są cele fotografii?

Początki fotografii sięgają już starożytności, w której Arystoteles odkrył obraz pojawiający się w camera obscura, jednak aż do IXX wieku nikt nie wiedział jak można dany obraz utrwalić. Dopiero w 1826 roku Joseph Nicéphore Niépce wykonał pierwszą trwałą fotografię, która przedstawiała widok z okna jego pracowni. Czas naświetlania tej fotografii, która powstała na ocynkowanej płytce pokrytej asfaltem syryjskim, wynosił aż 8 godzin. W 1839 roku na posiedzeniu Francuskiej Akademii Nauk ogłoszono wynalazek fotografii, pod którym podpisał się Louis Jacques Daguerre.

Od tamtego czasu fotografia jest ulepszana i z roku na rok coraz bardziej zaskakuje nowymi funkcjami i możliwościami oferowanymi profesjonalistom i amatorom fotografii. Tak naprawdę, fotografia jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Każdy z nas spotyka się z nią na co dzień w gazetach, katalogach, na portalach społecznościowych, w sklepach internetowych i wielu innych.

Można powiedzieć, że głównym zadaniem fotografii jest zatrzymywanie czasu i dzielenie się nim z innymi. Zdjęcia, zwłaszcza te w wersji analogowej, są trwałą „klatką” dla wielu pokoleń.