Czyszczenie aparatów: najlepsze środki

Nie jest tajemnicą, że większość wspaniałych zdjęć można stworzyć tylko w takich warunkach, w których wilgoć, kurz i brud są nieuniknione. Ale nawet jeśli zbyt delikatnie dbać o swoim urządzeniu, czyszczenie aparatu będzie obowiązkowe wydarzenie dla każdego fotografa.

Czyszczenie aparatów wymaga skupienia uwagi i ostrożności. Istnieje ogromna ilość przyrządów do czyszczenia aparatów fotograficznych.

Podstawowe przyrządy do czyszczenia aparatów:

  1. czyścik z mikrofibry;
  2. pędzelek z włosia sable;
  3. gumowa gruszka.

Szmatką z mikrofibry, aby pozbyć się kurzu, piasku i odcisków palców. Z pomocą nią produkuje się czyszczenie aparatów fotograficznych, a dokładniej ich obudowę i przedni element zewnętrznej soczewki. Materiał może być stosowany nie jeden raz, a w razie konieczności można prać.

Jakie są cele fotografii?

Kurz z obiektywu aparatu jest usuwany za pomocą miękkiego pędzla z włosia sable. Nie wolno dotykać ją do metalowego haka obecnych aparatów fotograficznych. Aby osiągnąć najwyższą prędkość migawki, we wszystkich nowoczesnych lustrzanek cyfrowych aparatach są cienkie, kruche płatki migawki, które mogą być uszkodzone nawet lekkim dotykiem. Jako alternatywa, w przypadku braku takiej szmatki, może być używana zmaltretowana, bawełniana koszula lub chusteczkę.

Za pomocą gruszki pozbywają się od kurzu i piasku z powierzchni, które znajdują się wewnątrz aparatu. Używać gruszki, które są sprzedawane w fotosklepach, tak jak w medycznych gruszki mogą zawierać talk. Przechowywać się gruszka powinna w zamkniętej plastikowej torbie i nawet torebce. Przed użyciem kilka razy trzeba zdmuchnąć powietrze, aby cały kurz wyleciał.

Jeśli dla Ciebie czyszczenie aparatów jest ciężkie lub istnieje prawdopodobieństwo nałożyć hurt urządzenia, to w takim przypadku najlepiej udać się do autoryzowanego photocapture center™. Specjalista za drobną opłatą wykona profesjonalne czyszczenie części aparatu, za pomocą specjalnych narzędzi.